Відображення в Декларації з ПДВ розблокованого Розрахунку коригування

Платник ПДВ – постачальник товарів/послуг у разі повернення ним суми попередньої оплати покупцю має право зменшити свої ПДВ-зобов’язання (п. 192.1 ПКУ). Для цього складають розрахунок коригування.
При цьому постачальник має право зменшити свої ПДВ-зобов’язання лише після реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН. Оскільки розрахунок коригування «мінусовий», то такий обов’язок покладено на покупця – платника ПДВ.
Платник ПДВ може зменшити податкові зобов’язання на суму ПДВ, зазначену у розрахунку коригування до відповідної податкової накладної, реєстрацію якого у ЄРПН зупинено, лише після припинення процедури такого зупинення:
• у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування — у декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено;
• у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН — у декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.
Якщо не дотримуватися цього порядку відображення розрахунку коригування в декларації, то у платника ПДВ виникне невідповідність між показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН, що приведе до неправильного обрахунку показника ∑Перевищ. Виправити таку невідповідність можна шляхом подання уточнюючих розрахунків до декларацій з ПДВ за відповідні звітні періоди, згідно з п. 50.1 ПКУ.
(Джерело: лист ДФСУ від 25.07.2018 р. № 3260/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *