Порядок заповнення розрахунку коригування у разі виправлення обсягу постачання зведеної податкової накладної, складеної відповідно до ст. 199.1 ПКУ

Якщо після складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) зведеної податкової накладної, складеної на виконання вимог п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платник податку виявив помилку у такій зведеній податковій накладній, він може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому зі знаком «–» в тих графах, заповнення яких передбачено, зазначити показники щодо товарів/послуг, які виправляються. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується номер за порядком рядка зведеної податкової накладної, що коригується.
Другим рядком розрахунку коригування до такої накладної платник податку зазначає виправлені показники обсягу товарів/послуг. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в зведеній податковій накладній, що коригується.

У графі 2.1 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування 202 (Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ).
Рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком «-», та новому рядку з виправленими показниками, що його замінює, присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розрахунку коригування, та наводиться однакова причина коригування.

У графі 3 «Опис (номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» розрахунку коригування до такої зведеної податкової накладної зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених з метою нарахування податкових зобов’язань згідно із п. 199.1 ст. 199 ПКУ, відповідно до яких проводиться коригування. При цьому кожна така податкова накладна вказується в окремому рядку.

При складанні розрахунку коригування до зведеної податкової накладної в такому розрахунку коригування є обов’язковим наявність відміток аналогічних в податковій накладній, яку він коригує, а саме у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зазначається відповідний тип причини, зазначений у податковій накладній (04, 08, 09,10, 13).
У розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки «Х», яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки (позначка «Х» не проставляється).
У розрахунках коригування, складених до податкових накладних,зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який вказано у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування.

(Джерело: категорія 101.15 ЗІР)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *