Судова практика: несплата контрагентом податку до бюджету тягне відповідальність та негативні наслідки саме для такої особи

Як з’ясував Суд, доводи податкового органу ґрунтуються на інформації, отриманій за результатами аналізу податкової звітності контрагентів Товариства-позивача, та без будь-яких фактів фіксації порушення робиться висновок про нереальність господарських операцій із позивачем.
По суті ж перевірка Товариства проводилася без дослідження та аналізу його первинних документів щодо взаємовідносин із контрагентами. Тому судами правильно зазначено, що висновки податкового органу про порушення позивачем податкового законодавства, які покладені в основу акта перевірки та відповідно оскаржуваного рішення, є безпідставними.
При цьому у випадку невиконання контрагентами свого обов’язку зі сплати податку до бюджету, на обставини чого посилається ДФС, це тягне відповідальність та негативні наслідки саме для таких осіб. Зазначена обставина не є підставою для позбавлення платника податку права на формування податкового кредиту у разі, якщо останній виконав усі передбачені законом умови щодо отримання такого права і має всі документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту.
(Джерело: Постанова ВС від 27.08.2019 р. у справі № 815/5853/13-а)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *