Анульовання ПДВ-реєстрації, нарахування технічні ПДВ-зобов’язання

Платник ПДВ, у випадку анулювання його ПДВ-реєстрації має нарахувати технічні зобов’язання з ПДВ за товарами/послугами/необоротними активами, під час придбання яких визнавався податковий кредит, але які так і не були використанні в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності (п. 184.7 ПКУ). Щоправда, це не стосується випадків анулювання ПДВ-реєстрації внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
Якщо суми ПДВ під час придбання товарів/послуг, необоротних активів не були включені до складу податкового кредиту у зв’язку з тим, що постачальник не зареєстрував податкову накладну в ЄРПН, то такі податкові зобов’язання на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ не нараховуються.
Водночас, у разі порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з п. 201.16 ПКУ) покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця (додаток Д8 до декларації з ПДВ).
(Джерело: лист ДФСУ від 23.07.2018 р. № 3237/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *