Подарунки працівникам, ПДФО та ВЗ

 

Якщо підприємство здійснює розповсюдження подарунків під час проведення публічних заходів (акцій, семінарів, нарад, виставок тощо), а отримувачами подарунків є невизначене коло платників податку, то вартість такого товару не розглядається як дохід фізичних осіб та, відповідно, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Підпунктом 165.1.39 п.165.1 ст. 165 Податкового кодексу України  передбачено, що до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Сума перевищення вартості подарунка оподатковується податковим агентом за ставкою 18%. У податковій звітності за формою № 1ДФ вартість подарунків, яка надана у розмірі, що не перевищує 25 відсотків мінімальної заробітної плати, відображається за ознакою “160”, та за ознакою “126” у разі перевищення такої суми.

Термін сплати податку на доходи фізичних осіб під час надання подарунків суттєво відрізняється від загальновстановленого, а саме: якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі, то податок на доходи сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів, що настають за днем такого нарахування (надання) (пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).

Військовий збір за ставкою 1,5 % сплачується з вартості подарунка, яка підлягає оподаткуванню ПДФО.

(Джерело:  ДПС у Львівській області) 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *