Розблокування податкової накладної

Рішення суду набирає законної сили через 30 днів, з моменту його ухвалення, якщо не подана апеляційна скарга (ст. 255 КАС України). Якщо подана – одразу ж після ухвалення рішення апеляційним судом.
Відповідно до п. 28 «Порядку зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН», затвердженого Постаноаою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, ПН/РК має бути зреєстрована у день набрання законної сили рішення суду про відповідну реєстрацію.
Тобто, така реєстрація податківцями має бути здійснена автоматично, згідно до вказаного Порядку № 117.
В ДПС відсутні будь-які інформаційні бази, за якими автоматично оновлюються дані про набрання законної сили рішення суду по тій чи іншій справі. В ручному режимі це робити нереально, тому, навіть якщо податківці сумлінно і хочуть виконати рішення суду, фізично це є дуже ускладненим. Тому, необхідно, після набрання законної сили рішенням суду, надішліть завірену судом копію із відповідним листом-зверненням до податкового органу, який зобов’язано виконати таке рішення, щодо необхідності провести реєстрацію ПН/РК.
Згідно до п. 20 «Порядку ЄРПН», затвердженого Постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246, у разі надходження в ДПС рішення суду про реєстрацію ПН/РК, яке набрало законної сили, такі ПН/РК реєструються після проведення перевірок, передбачених п. 12 Порядку (крім абзацу десятого) або їх реєстрація скасовується.
Тобто, ПН/РК, відмову в реєстрації якої суб’єкт господарювання вдало оскаржив, знову перевірятиметься на наявність ліміту реєстрації.
Якщо ліміту не вистачає, реєстрація може відбутися за рахунок показника ∑Перевищ (якщо розблокована ПН/РК уже встигла сформувати показник ∑Перевищ).
Якщо ж ліміту не вистачає і за рахунок показника ∑Перевищ реєстрація ПН теж не проходить, ПН перебуватиме в статусі «Очікується реєстрація».
Якщо відсутній ліміт та показник ∑Перевищ не сформований, то в реєстрації ПН/РК буде повторно відмовлено.
Тому, перед початком процесу виконання рішення суду, суб’єкту господарювання слід не тільки звернутися до ДПС письмово, а і перевірити свої показники ліміту та ∑Перевищ, і в разі необхідності їх «відкоригувати», щоб не отримати другу відмову, результативність оскарження якої буде зведена до нуля.
(Джерело: ДПСУ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *