Як з’ясував Суд, доводи податкового органу ґрунтуються на інформації, отриманій за результатами аналізу податкової звітності контрагентів Товариства-позивача, та без будь-яких фактів фіксації порушення робиться висновок про нереальність господарських операцій із позивачем.
По суті ж перевірка Товариства проводилася без дослідження та аналізу його первинних документів щодо взаємовідносин із контрагентами. Тому судами правильно зазначено, що висновки податкового органу про порушення позивачем податкового законодавства, які покладені в основу акта перевірки та відповідно оскаржуваного рішення, є безпідставними.
При цьому у випадку невиконання контрагентами свого обов’язку зі сплати податку до бюджету, на обставини чого посилається ДФС, це тягне відповідальність та негативні наслідки саме для таких осіб. Зазначена обставина не є підставою для позбавлення платника податку права на формування податкового кредиту у разі, якщо останній виконав усі передбачені законом умови щодо отримання такого права і має всі документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту.
(Джерело: Постанова ВС від 27.08.2019 р. у справі № 815/5853/13-а)