Товари повернули постачальнику, а кошти зарахували як оплату за інші товари, ПДВ

У цій ситуації постачальнику потрібно:

  • на дату повернення товарів складати розрахунки коригування до кожної податкової накладної, оформленої на дату «першої події» за операціями з постачання таких товарів. Розрахунки коригування реєструє в ЄРПН покупець (платник ПДВ);
  • на дату зарахування коштів в рахунок оплати інших товарів, які ще не постачали, скласти відповідну(і) податкову(і) накладну(і) та зареєструвати її(їх) в ЄРПН.

У випадку отримання кількох авансових платежів протягом одного дня від одного і того ж покупця за одні і ті ж товари не вважатимуть помилкою, якщо постачальник складе одну податкову накладну на загальну суму таких авансових платежів. При цьому платник ПДВ самостійно, керуючись даними бухобліку та первинними документами, визначає, чи потрібно зазначати у такій податковій накладній коду ознаки зведеної податкової накладної.

Зведені податкові накладні складають у разі нарахування компенсуючих ПДВ-зобов’язань за п. 198.5 і п. 199.1 ПКУ (коди ознак 1 і 2), а також зведені податкові накладні складають на загальну суму перевищення мінімальної бази над фактичною ціною постачання (код ознаки 3) та на ритмічні або безперервні постачання (код ознаки 4).

(Джерело: лист ДФСУ в ІПК від 20.05.2019 р. № 2240/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *