Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 Податкового кодексу.
Тобто дохід у вигляді вартості успадкованого нерухомого майна, отриманого платником податку (спадкоємцем), який є членом сім’ї спадкодавця другого ступеня споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна встановлено ст. 172 Кодексу, відповідно до п. 172.1 якого дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
Тобто зазначена вище умова не розповсюджується на майно, отримане платником податку — фізичною особою у подарунок (Джерело: лист ДФС від 21.12.2017 р. № 3070/П/99-99-13-02-03-14/ІПК)