Правила торгівлі алкоголем

 

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (ст..15 Закон України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР).

У заявах про видачу ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах ДФС.

Ліцензія або рішення про відмову у її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів від дня одержання документів.

Відповідно до п. 22 постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.96 р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці здійснюється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Продаж на розлив вин виноградних натуральних сухих з тари (посуду) місткістю від 50 до 600 л, виготовленої з матеріалів, дозволених для контакту з алкогольними напоями, може здійснюватися закладами ресторанного господарства, якщо в ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями про це є відповідний запис органу, що видав таку ліцензію.

Примітка. Без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями може здійснювати роздрібну торгівлю винятково столовими винами. Продаж вин столових здійснюється без застосування РРО з використанням книжок та КОРО (ст. 15³ Закону № 481).

Відповідальність за порушення норм Закону № 481 визначено у ст. 17 цього Закону. Так, здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (КОРО), не зазначений у ліцензії загрожує штрафними санкціями у розмірі 200 % реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (КОРО) продукції, але не менше 10 000 грн.

Крім того, провадження оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених Законом № 481) — 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17 000 грн.

Виробництво, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, або з використанням тари, що не відповідає вимогам, визначеним частиною першою ст. 11 Закону № 481, — 200 % вартості товару, але не менше 17 000 грн .

(Джерело: сайт ДФС у Закарпатській області).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *