Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

 

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування осіб з інвалідністю у рахунок нормативів робочих місць.

Фізична особа – підприємець не включається в середньооблікову чисельність працівників для обрахунку нормативу. Адже, фізична особа – підприємець є роботодавцем. Зокрема, частина 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю» передбачено, що норматив розраховується для ФОП, які використовують найману працю, із середньообліковою кількістю штатних працівників облікового складу.

Норматив робочих місць для осіб з інвалідністю поширюється як на підприємсва, установи, організації, так і на фізичних осіб підприємців.

Відповідно до частини 5 статті 19 Закону України «Про основи соцііальної захищеності осіб з інвалідністю» виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою статті 19 зазначеного Закону України, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичною особою, яка використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним, незалежно від того чи працевлаштована особа з інвалідністю на повний чи неповний робочий час.

Тобто, для дотримання нормативу необхідно, щоб для особи з інвалідністю це було основним місцем роботи.

(Джерело:  Держпраці у Тернопільській області)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *