Прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пп. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають (п. 49.8 ст. 49 ПКУ).

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV «Спеціальні податкові режими», анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (п. 299.11 ст. 299 ПКУ).

Таким чином, анулювання контролюючим органом реєстрації платника єдиного податку ФОП передбачає собою перехід такого платника на загальну систему оподаткування.

Якщо контролюючим органом виявлено порушення ФОП платником ЄП умов перебування на спрощеній системі оподаткування та анульовано реєстрацію платника ЄП, то за період, в якому така особа вже не перебувала в реєстрі платників ЄП, але подавала податкову декларацію платника єдиного податку, уточнююча декларація не подається. При цьому такий СГ може звернутись з письмовою заявою до контролюючого органу за основним місцем обліку (місцем податкової реєстрації) щодо невизнання даної звітності як податкової з відповідним поясненням.

(Джерело:  категорія 107.01 ЗІР) ​

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *