Відображення у звітності невідповідності виробленої та реалізованої алкогольної або тютюнової продукції

Форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення регулюються наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49. Згідно із цим наказом обсяг залишку відповідної продукції на початок звітного місяця у сумі з обсягами придбаної продукції повинні співпадати з сумою обсягів реалізованої продукції та залишку на кінець звітного місяця. Це передбачено формами Звітів № 1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту», № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв», № 3-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів», № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі», № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі» та Порядків їх заповнення.

Повернення раніше придбаної продукції, її обсяги відображаються з від’ємним значенням у тих самих графах (придбання, надходження або реалізації) Звітів, де такі обсяги вже відображались у попередніх звітах при проведенні первинної операції.

При цьому, повернення продукції відображається у Звітах за той звітний період, у якому відбулось таке повернення.

Тобто, підприємство, яке зазнало втрат (вибуття) не пов’язаних з реалізацією (витрати на лабораторні потреби тощо) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, має відображати  такі випадки у відповідних графах Звітів.

У випадку відсутності балансу між графами Звітів, у графі «Примітки» зазначених Звітів необхідно надати пояснення, а також інформацію щодо обсягів зіпсованих, знищених, втрачених товарів.

До речі, у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, за кожен такий випадок, до суб’єктів господарювання  застосовуються штраф у розмірі 17000 гривень.

(Джерело: ОВПП ДПС)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *