Обслуговуючий кооператив споруджує житло, статус неприбутковості

Житлово-будівельним кооперативом вважається юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об’єдналися на основі об’єднання їх майнових пайових внесків для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку (будинків) і наступної його (їх) експлуатації (Правила №76).

При цьому, відповідно до пп. 133.4.6 ПКУ до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства).

Кооператив має право перебувати в Реєстрі неприбуткових установ та організацій лише до початку будівництва або після закінчення будівництва (або придбання) і здачі такого об’єкта (багатоквартирного житлового будинку) в експлуатацію.

Тобто, використання отриманих доходів на утримання ЖБК і на експлуатацію побудованого житлового будинку не порушує умови неприбутковості. А ось будування з їх рахунок самого житлового будинку (для чого, власне, і створюється такий ЖБК!) або інших об’єктів – порушує. Тому на період будівництва ЖБК доведеться сплачувати податок на прибуток.

(Джерело: лист ДФС від 05.04.2019 р. №1454/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *