Нормою п. 200.1 ПКУ сума ПДВ, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При поверненні постачальником передоплати за товар та коригуванні ПЗ з ПДВ у бік зменшення, від’ємне значення ПДВ виникає за рахунок від’ємного значення податкових зобов’язань, а не за рахунок перевищення податкового кредиту над значенням податкових зобов’язань. Тому підстав для декларування такого від’ємного значення на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань, або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, у платника податку не має.
При цьому таке від’ємне значення може бути задеклароване платником податку у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за попередні звітні періоди в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання ДФС, а в разі відсутності податкового боргу – до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
(Джерело: лист ДФС від 25.03.2019 р. №1247/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)