Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за землі державної або комунальної форми власності) (далі – Декларація) подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 18.02.2022 № 83).
Декларація заповнюється з урахуванням приміток, які містяться у самій формі Декларації.
У разі наявності у Декларації відмітки «земельний податок» заповнюється розділ І, зокрема:
- у колонці 2 зазначається категорія/код цільового призначення земельної ділянки арабськими цифрами згідно з Класифікатором видів цільового призначення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року №821 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» (далі – Класифікатор).
- у колонці 3 вказується вид права на земельну ділянку:
- 1 – власність,
- 2 – постійне користування,
При поданні декларації із земельного податку у графі 3 розділу І Декларації необхідно проставляти вид права” 1″ (якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності платника) або “2” (якщо земельна ділянка перебуває у постійному користуванні платника).
- у колонці 7 зазначається частка неповного місяця володіння або користування у місяці, отже у разі заповнення даної колонки у колонці 8 не може бути зазначено «кількість повних місяців» – 12.
- у колонці 9 зазначається кадастровий номер земельної ділянки у форматі хххххххххх: хх: ххх: хххх;
- у колонці 10 зазначається код за КАТОТТГ адміністративно- територіальної одиниці;
- у колонці 12 зазначається площа земельної ділянки у га (з чотирма десятковими знаками) та у колонці 13 зазначається площа земельної ділянки в кв. м (з двома десятковими знаками), при цьому не допускається заповнення показників площі землі одночасно в колонці 12 та 13 по одному кадастровому номеру.
- у колонці 14 вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки (якщо її проведено) та у колонці 15 вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по області – для земель, де не проведена нормативна грошова оцінка.
Нормативно – грошова вказується за одиницю площі земельної ділянки, або за 1 м.кв., або за 1 га, одночасне заповнення в двох колонках по одному кадастровому номеру не допускається, так як це різні показники.
Річна сума зобов’язання з земельного податку, що підлягає сплаті за даними платника у рядку 3 – нараховано за звітний період, усього, розділу III Декларації має дорівнювати сумі колонок “січень” + “грудень”.
(Джерело: ДПС у Вінницькій області)