Відповідальність за порушення при складанні декларації з ПДВ

Після подання декларації за звітний (податковий) період платник податку має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий період подати нову декларацію з виправленими показниками (п. 20 розд. III Порядку № 21). Якщо в майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що є в раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ПКУ).

У випадку виявлення факту заниження податкового зобов’язання платник податку повинен сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання уточнюючого розрахунку.

У п. 120.2 ПКУ: невиконання платником податків вимог, передбачених абз. 3 – 5 п. 50.1 ПКУ, щодо умов самостійного внесення змін до податкової звітності в частині самостійного нарахування та сплати штрафу, передбаченого цим пунктом, передбачає штраф у розмірі 5 % від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання (недоплати) та/або іншого зобов’язання. При самостійному донарахуванні платником податків із дотриманням вимог, передбачених ст. 50 ПКУ, суми податкових зобов’язань та/або іншого зобов’язання, сплату якого контролюють податківці, штрафи, передбачені гл. 11 ПКУ, не застосовуються.

При цьому відповідно до пп. 69.38 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ тимчасово, на період із 1 серпня 2023 року до припинення/скасування воєнного стану, за умов самостійного виправлення з дотриманням вимог, прописаних у ст. 50 ПКУ, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, платник звільняється від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ПКУ, та пені.

Згідно з п. 123.1 ПКУ вчинення платником податків діянь, що зумовили визначення податківцями суми податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених пп. 54.3.1, пп. 54.3.2 (крім випадків зменшення суми ПДФО, задекларованої до повернення з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку), пп. 54.3.6 ПКУ, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі 10 % суми визначеного податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Діяння, передбачені п. 123.1 ПКУ, вчинені умисно, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % від суми визначеного податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, завищеної суми бюджетного відшкодування (п. 123.2 ПКУ).

Діяння, передбачені п. 123.2 ПКУ, вчинені повторно протягом 1095 календарних днів, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50% суми визначеного податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, завищеної суми бюджетного відшкодування (п. 123.3 ПКУ).

Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування не звільняє їх посадових осіб, за наявності відповідних підстав, від адміністративної або кримінальної відповідальності.

(Джерело: ДПС в Одеській області)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *