Відповідно до п. 24 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18.06.2024 № 3817-IX на період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 днів із дня його припинення або скасування:
- суб’єкт господарювання має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки, в обсязі до 2000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);
- зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки, в обсязі понад 2000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання на підставі декларації про провадження господарської діяльності зі зберігання пального, яка безоплатно подається до територіального податкового органу.
Крім того, згідно з п. 47 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів із дня його припинення або скасування, в доповнення до критеріїв, визначених п.п. 14.1.6 ПКУ, не є акцизним складом:
- приміщення або територія, у тому числі платника акцизного податку з реалізації пального, у кожному (на кожній) з яких загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального, яке використовується виключно для заправлення електрогенераторних установок, не перевищує 2000 л (абз. 2 п. 47 під. 5 розд. ХХ ПКУ);
- приміщення або територія, у тому числі платника акцизного податку з реалізації пального, у кожному (на кожній) з яких виконуються умови, зазначені в абз. 2 п. 47 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ, та одночасно зберігається або реалізується пальне у споживчій тарі ємністю до 5 л включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.
Тобто, при визначенні загального обсягу пального (2000 л), яке зберігається для заправлення електрогенераторної установки, на об’єкті, що забезпечений електрогенератором, без отримання дозвільних документів, кількість пального в баку такої електрогенераторної установки не враховується.
(Джерело: категорія 113.04 ЗІР)