Поділ приміщення на декілька об’єктів різного призначення у формі № 20-ОПП

Згідно з п. 8.1 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання Повідомлення за ф. № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку № 1588), в порядку, встановленому розд. VIII Порядку № 1588. Водночас згідно з п. 8.5 розд. VIII Порядку № 1588 у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування (а саме зміни типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування) платник надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування. В разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в Повідомленні за ф. № 20-ОПП двома рядками, а саме:

  • в одному рядку зазначають інформацію про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється;
  • у другому рядку наводять оновлену інформацію про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого об’єкта, водночас ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється.

Таким чином, якщо платник податків здійснив поділ власного приміщення на два і більше об’єктів різного призначення (магазин, перукарня тощо), то подається Повідомлення за ф. № 20-ОПП, в якому інформацію щодо такого об’єкта оподаткування наводять декількома рядками: в першому рядку зазначають інформацію про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється (в графу 2 вносять значення «6 — закриття об’єкта оподаткування»), в наступних — оновлену інформацію про об’єкти оподаткування, які створено чи відкрито на основі закритого (в графу 2 вносять значення «1 — первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»).

Кожному новоствореному об’єкту оподаткування присвоюється відповідний ідентифікатор об’єкта оподаткування за правилами, визначеними п. 4 Пам’ятки для заповнення розділу 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (додаток до Повідомлення за ф. № 20-ОПП).

Повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією про об’єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна), подаються до контролюючого органу за основним місцем обліку в паперовому вигляді з доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування у відповідному державному органі. У такому разі графу 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» Повідомлення за ф. № 20-ОПП не заповнюють (п. 8.4 розд. VIII Порядку № 1588).

(Джерело: ДПС у Дніпропетровській області)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *