Які дозвільні документи потрібно отримувати під час експлуатації генераторних установок

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 затверджений Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, в якому передбачена процедура видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання органами Держпраці дозволів на виконання робіт та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки  та реєстрації декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77  затверджено Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Враховуючи вимоги Постанови № 77, експлуатація машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою № 77 експлуатуються (застосовуються) суб’єктом господарювання за умови наявності дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у групі Б переліку, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою № 77, здійснюється на підставі Декларації за формою згідно з додатком 8 до Порядку.

Таким чином, в залежності від типу обладнання та його технічних характеристик, визначається пункт Переліку, до якого відноситься дане обладнання. Якщо відноситься до пункту з групи А Переліку, то для його експлуатації вимагається отримання Дозволу, якщо відноситься до пункту з групи Б Переліку, вимагається реєстрація Декларації.

Для визначення пункту Переліку, до яких відносяться генераторні установки, необхідно вивчити технічну документацію на обладнання (паспорт, інструкції з експлуатації, декларацію відповідності технічним регламентам тощо). Визначити до якого саме пункту Переліку відноситься обладнання, можуть компетентні особи, зокрема експерти технічні, які пройшли спеціальне навчання.

Після правильного та компетентного визначення до якого саме пункту Переліку відносяться генераторні установки, перед початком їх експлуатації необхідно звернутися до територіального органу Держпраці з метою отримання Дозволу або реєстрації Декларації, з урахування вимог встановлених Порядком.

(Джерело:  Держпраці у Харківській області)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *