Систематичний продаж нерухомого майна фізичною особою без реєстрації підприємницької діяльності підлягає державній реєстрації

Систематична діяльність фізичної особи, яка провадить операції з продажу (реалізації) товарів, у т. ч. об’єктів нерухомого майна, підлягає державній реєстрації.

Така норма передбачена Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань”.

При цьому доходи, отримані фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності оподатковуються відповідно до норм ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Господарського кодексу України (далі – ГКУ), господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва – підприємцями.

Статтею 42 ГКУ визначено, що за своєю правовою природою підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Тож, підприємницькою діяльністю можна вважати сукупність постійно або систематично здійснюваних дій щодо виробництва матеріальних і нематеріальних благ, реалізацій товарів, виконання робіт або надання послуг з метою отримання прибутку.

Згідно ст. 58 ГКУ, суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа- підприємець у порядку, визначеному законом.

Державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем, регулюється ст. 18 Закону № 755.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 ГКУ, громадянин-підприємець зобов’язаний:

  • у передбачених законом випадках і порядку одержати ліцензію на здійснення певних видів господарської діяльності;
  • повідомляти органи державної реєстрації про зміну його адреси, зазначеної в реєстраційних документах, предмета діяльності, інших суттєвих умов своєї підприємницької діяльності, що підлягають відображенню у реєстраційних документах;
  • додержуватися прав і законних інтересів споживачів, забезпечувати належну якість товарів (робіт, послуг), що ним виготовляються, додержуватися правил обов’язкової сертифікації продукції, встановлених законодавством;
  • не допускати недобросовісної конкуренції, інших порушень антимонопольно-конкурентного законодавства;
  • вести облік результатів своєї підприємницької діяльності відповідно до вимог законодавства;
  • своєчасно надавати органам доходів і зборів декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов’язкових платежів; сплачувати податки та інші обов’язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.

(Джерело:  ДПС у Хмельницькій області)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *