Деякі особливості складання РК до зареєстрованих в ЄРПН «зайво складених» податкових накладних

Особливості складання розрахунків коригування до зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних «зайво складених» податкових накладних визначено п. 24 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, згідно з яким у разі реєстрації в ЄРПН двох і більше ПН, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає РК до «зайво складених» податкових накладних.

З метою такого коригування продавець (постачальник) повинен самостійно визначити, яка з кількох складених ним на одну і ту ж операцію ПН є правильною, а яка (які) «зайво складеною(ними)».

При цьому один РК можна скласти лише до однієї «зайво складеної» податкової накладноїПН. Якщо на одну і ту ж операцію з постачання товарів/послуг складено кілька податкових накладних, розрахунки коригування, особливості складання яких визначені у п. 24 Порядку № 1307, складаються окремо до кожної податкової накладної, яка визначена платником як «зайво складена», у тому числі і до податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю).

У результаті такого коригування на одну операцію з постачання товарів/послуг в ЄРПН має залишитися одна ПН«правильна». Таке коригування не може бути проведене, якщо в ЄРПН за результатами операції з постачання товарів/послуг не залишиться жодної ПН.

У разі якщо до набрання чинності Порядком № 1307 (тобто до 01.12.2018 року) до «зайво складеної» ПН вже був складений та зареєстрований в ЄРПН РК, в результаті реєстрації якого показники такої ПН виведено в «0», платник податку може скласти ще один «інформаційний» РК до такої «зайво складеної» податкової накладної.

У такому «інформаційному» РК:

  • у верхній лівій частині РК у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» зазначається тип причини 20, при цьому позначка «» не проставляється;
  • у заголовній частині РК у полі «до податкової накладної» зазначаються дата і номер ПН, яка визначена платником як «зайво складена» ПН;
  • розділи А і Б РК не заповнюються;
  • в першому інформаційному полі «Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної», яке знаходиться під табличною частиною РК, зазначаються дані щодо ПН, яка визначена платником як «правильна» ПН;
  • у другому інформаційному полі «Інформаційні дані щодо складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, «зайво складеної» на операцію, за якою в ЄРПН вже зареєстрована податкова накладна», зазначаються дані щодо РК до податкової накладної, що був складений та зареєстрований в ЄРПН і яким показники такої ПН виведено в «0».

Такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН виключно постачальником (продавцем).

(Джерело:  категорія 101.16 ЗІР) 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *