Облік операцій з отримання дивідендів у інвестора залежить від того, чи проводить він коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до ПБО або МСФО, на різниці, що виникають відповідно до положень Податкового кодексу.
Щодо юридичної особи, яка є отримувачем дивідендів, тобто є власником особи, що виплачує дивіденди, то в такому випадку вона відображає у податковому обліку ці операції таким чином:
– не відображає, якщо обсяг її доходу за попередній рік становив до 20 млн грн та така особа не коригує свій фінансовий результат на податкові різниці. Тобто платники, які не проводять коригування фінрезультату, відображають операції з отримання дивідендів виключно за правилами бухгалтерського обліку.
– зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму отриманих дивідендів, якщо її обсяг доходу за попередній рік більше 20 млн грн та вона застосовує податкові різниці (пп. 140.4.1 п. 140.4 ст. 140 Податкового кодексу).
Згідно з пунктом 7 П(С)БО 15 до складу фінансових доходів включаються дивіденди, відсотки та інші доходи, отримані від фінансових інвестицій (крім доходів, які обліковуються за методом участі в капіталі).
При цьому, доходи у вигляді дивідендів визнаються у періоді прийняття рішення про їх виплату.
(Джерело: лист Міністерства фінансів України від 25.07.2016р. № 31-11130-09-10/21370)