Наказом Мінфіну від 14.01.2020 № 6 внесено зміни до Методрекомендацій з бухгалтерського обліку:
Методрекомендації з обліку ОЗ № 561:
– вилучено невідповідну податковому законодавству норму, за якою первинну (переоцінену) вартість об’єкта ОЗ можна збільшити на суму індексації;
– визначено, що ліквідаційна вартість визначатиметься комісією, створеною наказом керівника підприємства, при введенні об’єкта в експлуатацію;
– уточнено, що при створенні цільового фонду щодо ОЗ залишок невикористаного цільового фонду, що підлягає поверненню орендодавцеві, відображається за дебетом рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження» та кредитом субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».
Методрекомендації обліку запасів № 2:
– вимогу про необхідність вказувати місце складання у закупівельному акті;
– вилучено вимогу про порядок відображення суми ПДВ, яка обчислюється при надходженні та вибутті запасів;
– з додатку 3 вилучено бухгалтерський запис за операцією «Списання втрати запасів, понесених внаслідок надзвичайних подій».
Методрекомендації обліку фінансових витрат № 1300 не поширюються на мікропідприємства, малі підприємства, непідприємницькі суспільства, підприємства, які ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат відповідно до податкового законодавства, а також на представництва іноземних суб’єктів об’єктів господарської діяльності.
Методрекомендації з обліку спільної діяльності без створення юрособи № 1873 не застосовуються бюджетними установами, банками та підприємствами, які відповідно до законодавства складають фінзвітність за МСФЗ.
Методрекомендації щодо облікової політики № 635:
Рахунки класу 9 «Витрат діяльності» є обов’язковими для всіх підприємств з можливістю відкриття за власним рішенням рахунків класу 8 «Витрат по елементах».
(Джерело: ОВПП ДПСУ)