Президент підписав закони про РРО та кешбек для ФОП

Глава держави підписав закони України № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», які парламент ухвалив 20 вересня 2019 року.
Так, функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення. При цьому Державна податкова служба України повинна забезпечити програмним рішенням для використання суб’єктом господарювання програмного РРО безкоштовно, а реєстрація програмного РРО здійснюватиметься через електронний кабінет.
Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, законами пропонується запровадити з 1 жовтня 2020 року так званий механізм кешбеку, що передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосованих за його скаргою.
Введення програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) стосуватиметься лише окремих платників податку на другій і четвертій групі на певні види діяльності і аж ніяк — фізичних осіб та ФОП першої групи оподаткування. Програмні РРО безкоштовні, а завантажувати додаток можна уже зараз на сайті Державної податкової служби.
Кешбек застосовуватиметься в разі видачі незаконного чека та лише на покупки вартістю від 850 грн.
Відповідно до ухвалених законів з 01.10.2020 р. РРО вводиться для окремих платників податку на другій і четвертій групі, які здійснюють такі види діяльності:
– реалізацію ювелірних виробів з дорогоцінних металів і каміння;
– роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;
– діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
– діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
– діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;
– реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується Урядом.
Із 01.01.2021 р. до платників єдиного податку другої — четвертої груп застосовуються загальні правила використання РРО.
Крім того, з 1 січня 2021 року підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн максимальний поріг річного доходу фізичної особи – підприємця на спрощеній системі оподаткування, який може відноситися до II групи платників єдиного податку.

(Джерело: сайт Президента України)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *