Касовий ордер, оформлення

Згідно з п. 25 розділу ІІІ Положення №148 прибутковий касовий ордер повинен бути засвідчений підписом головного бухгалтера або особи, уповноваженої керівником підприємства.

При цьому податківці зазначають наступне: «…у разі якщо прибутковий чи видатковий касовий ордер підписаний не головним бухгалтером, а особою, уповноваженою керівником установи/підприємства на зазначені дії, то прізвище та ініціали вносяться саме особою, що фактично підписувала такі ордери».

Тож ПІБ та підпис мають відповідати. Інакше касові ордери будуть вважатися недійсними.

Підписи можуть бути засвідчені відбитком печатки підприємства. Але використання печатки підприємством не є обов’язковим.

Відповідно відсутність печатки на видаткових та прибуткових касових ордерах не може вважатися порушенням правил складання касових документів.

За пунктом 26 розділу ІІІ Положення №148 керівник підприємства має право не підписувати видаткові касові ордери, якщо на доданих до видаткових касових ордерів документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис. У такому разі ВКО без підпису директору є правильно оформленими.

Якщо ж на доданих документах до ВКО немає підпису директора, то він має в обов’язковому порядку підписати ВКО.

(Джерело: лист ДФС  від 15.05.2018 р. №2144/6/99-99-14-05-01-15/ІПК )

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *