Судова практика

Коригування показників в інформаційних базах

Суть спору: у листопаді 2014 р. ПП «Х» (позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до ДПІ, в якому просило визнати неправомірними дії ДПІ щодо проведення зустрічної звірки ТОВ «С», в результаті якої складено акт від 21.07.2014 р. «Про неможливість проведення зустрічної звірки ПП «Х» стосовно підтвердження його господарських відносин з контрагентами за червень 2014 р.». Також позивач просив суд визнати протиправними дії щодо коригування показників його податкової звітності в інформаційних базах даних. Судами позов було задоволено. ДПІ подала касаційну скаргу.

Вирішуючи справу, суд взяв до уваги таке:

– у разі встановлення фактів, що не дають змоги провести зустрічну звірку суб’єкта господарювання, ДПІ надано право на складання актів про неможливість проведення зустрічних звірок. При цьому відповідні дії не призводять до виникнення будь-якого правового результату, оскільки звірка як юридичний факт у цьому разі не є проведеною. Отже, жодних правових наслідків, які могли би порушувати права платника податків (позивача у справі) та бути предметом оскарження, в розглядуваному випадку не виникає;

– проведення зустрічної звірки може розглядатися як юридичний факт, який впливає на законні інтереси платника податків винятково у разі якщо дані, отримані за результатами проведення зустрічних звірок, можуть бути використані контролюючим органом як інформація про можливі порушення платником податків вимог податкового законодавства. Відповідна обставина водночас згідно з пп.78.1.1 ст.78 ПКУ є підставою для призначення податкової перевірки.

Постанова ВАСУ від 15.03.2017 р. № К/800/3688/15

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *