Якщо після отримання попередньої оплати та складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається одночасна зміна номенклатури, кількості і ціни товарів/послуг, то у розрахунку коригування до такої податкової накладної у першому рядку зі знаком «-» зазначаються показники щодо товарів/послуг, номенклатура, кількість і ціна яких змінюється, зокрема:
- у графі 1 — номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується;
- у графі 7 — кількість (об’єм, обсяг) товарів/послуг, номенклатура, кількість і ціна яких змінюється, зі знаком «-»; графи 9 та 10 не заповнюються;
- у графах 3, 4.1 – 4.3, 5, 6, 8, 11, 12 зазначаються (незмінними) показники з відповідних граф рядка податкової накладної, що коригується;
- у графі 13 вказується обсяг постачання (без ПДВ) зі знаком «-».
У другому рядку такого розрахунку коригування зазначаються усі правильні (змінені) дані по товарах/послугах, ціна та кількість яких змінюється. При цьому, у графі 1 такого розрахунку коригування такому рядку присвоюється новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в податковій накладній, що коригується.
Наприклад:
У податковій накладній було 3 рядки з різним видом (номенклатурою) товару і змінилися ціна та кількість товару, зазначеного у другому рядку податкової накладної. В такому разі в розрахунку коригування до такої податкової накладної:
- у першому рядку у графі 1 зазначається номер рядка «2» податкової накладної, що коригується, і зі знаком «-» вказуються показники щодо такого товару;
- у другому рядку у графі 1 вказується «4» і зазначаються правильні показники по товару, ціна та кількість якого коригується.
У графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної в обох рядках, які заповнюються у зв’язку із одночасною зміною номенклатури, ціни та кількості товарів/послуг, зазначається причина коригування — «зміна номенклатури» (Джерело: лист ДФС від 05.04.2018 р. № 1406/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).