Платник ПДВ має право подати до ДФС таблицю даних платника ПДВ за встановленою формою. Наразі її затверджено у додатку 3 до Порядку №117
У таблиці даних платника ПДВ зазначаються:
• види економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
• коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником ПДВ;
• коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016–2010), що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником ПДВ.
До того ж таблиця даних платника ПДВ подається із поясненням. У ньому зазначається діяльність із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника ПДВ.
Таблиця даних платника ПДВ із поясненнями розглядається комісіями регіонального рівня протягом п’яти робочих днів після дня її отримання.
Комісії регіонального рівня приймають рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника ПДВ, яке протягом операційного дня стає доступним платнику ПДВ в Електронному кабінеті.
У рішенні про неврахування таблиці даних платника ПДВ в обов’язковому порядку зазначається причина такого неврахування.
Таблиця даних платника ПДВ враховується ДФС в автоматичному режимі.
Якщо до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником ПДВ недостовірної інформації, в таблиці даних платника ПДВ, яка була врахована, в тому числі в автоматичному режимі, комісії контролюючих органів мають право прийняти рішення про неврахування таблиці даних платника ПДВ.
Якщо таблиця даних платника ПДВ була врахована відповідно до п. 35 Порядку, після прийняття комісією регіонального рівня рішення про неврахування цієї таблиці даних платника ПДВ така таблиця даних платника ПДВ в подальшому підлягає розгляду відповідно до п. 32 Порядку.
Якщо таблиця даних платника ПДВ врахована ДФСУ з 1 липня 2017 року, в подальшому реєстрація ПН та РК в ЄРПН з операцій, зазначених у таблиці даних платника ПДВ, не підлягає зупиненню.
Таблиця даних подається платником ПДВ в електронній формі.
ДФС постійно розміщує на своєму офіційному веб-сайті відомості щодо засобів електронного зв’язку ДФС, якими може подаватися таблиця даних платника ПДВ
(Джерело: сайт ДФС у Дніпропетровській області).